ul. Spokojna 1  62 722 45 50 (w godzinach czynnego Biura Parafialnego)   Chwaliszew@diec.pl
Parafia pw. Świętego Mikołaja Biskupa w Chwaliszewie
Diecezja kaliska

XIX Niedziela Zwykła- 9.08.2020

niedziela 09.08.2020

1. Kandydaci do bierzmowania we wszystkie niedziele przynoszą indeksy.

2. W czwartek Nabożeństwo Fatimskie o godz. 20.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy maryjnej.

3. W sobotę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w niedziele. Jest to święto nakazane. Na Mszach św. przedpołudniowych poświecenie ziół, kwiatów, wianków i tegorocznych zbóż.

4. W przyszłą niedzielę- III niedziela sierpnia. Panów Radnych proszę o rozeznanie czy jest konieczność przeprowadzenia zbiórek Funduszu. Ograniczajmy kontakty, jeśli nie ma potrzeby.  Panów, którzy nie rozliczyli zbiórki lipcowej proszę o uczynienie tego w sierpniu.

5. Za tydzień także, decyzją Kurii Dzień Solidarności z ofiarami w Bejrucie. Zbiórka do puszek na pomoc dla poszkodowanych.

6. Dziękujemy wszystkim dobrodziejom parafii: w sobotę i niedzielę zebraliśmy 301,75 zł i 20 eurocentów.  Bóg zapłać za posługę sprzątania kościoła i terenu przed kościołem p. Jolancie Pospiech, Alicji Piesyk, Wojciechowi Kołodziejczykowi, Natalii Dutkowiak z c. Wiktorią. Z uwagi na uroczystość, w piątek rano prosimy 4 kolejne rodziny (nie przygotowują kwiatów).

7. Dziękuję za stosowanie się do zaleceń sanitarnych. Proszę wszystkich o zakrywanie ust i nosa, dezynfekowanie rąk oraz zachowywanie dystansu. Sprawy biurowe zasadniczo załatwiamy nadal zdalnie. Dziękuję za dary żywnościowe i ofiary złożone przy objeździe chorych.

8. Dziękuję za segregację śmieci na cmentarzu. Przypominajmy innym- czarny kontener zmieszane, zielony- samo szkło (UWAGA!!! znicze bez elementów plastikowych tzn. należy rozebrać znicz oraz wyjąć wkład i wrzucić do czarnego kontenera). Rodziny, którym przy koszeniu trawy na cmentarzu zakurzyłem pomniki proszę o wyrozumiałość. Ponawiam ofertę pracy dla parafii przy koszeniu trawy wokół kościoła i dbaniu o cmentarz.

9. Wszystkim, w kolejnym wakacyjnym tygodniu, niech Pan Jezus obficie błogosławi- Szczęść Boże.

Zapowiedzi przedmałżeńskie

Polecamy modlitewnej i bratniej życzliwości kandydatów do małżeństwa:

Karolina Bestry, panna, par. Chwaliszew

Mateusz Kołodziejczyk, kawaler, par. Chwaliszew

Ktokolwiek znałby przeszkody wzbraniające kandydatom zawarcie sakramentalnego małżeństwa ma obowiązek powiadomić o tym parafię.

niedziela 09.08.2020

niedziela 02.08.2020