Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja bp w Chwaliszewie
Kategorie Newsów
Kategoria: Ogłoszenia
Liczba pozycji: 157
Pokaż wszystkie Kategorie
Niedziela Trójcy Świętej 22.05.2016
1. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. wieczornej. W niedzielę po Sumie.
2. We wtorek próba asysty o godz. 17.00. Zapraszam dziewczynki sypiące kwiatki, dzieci komunijne i rocznicowe, przedszkolaków i ministrantów.
3. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
4. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o 8.00 i 10.00 z procesją. O oprawę muzyczną liturgii proszę Panów Organistów i scholę. Proszę o udekorowanie domów, krzyży i figur przydrożnych. Wszyscy dajmy świadectwo naszej wiary i miłości do Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Naszą modlitwą w tym dniu towarzyszmy też wszystkim Mamom z racji ich święta.
5. W Oktawie Bożego Ciała Msze św. z procesją codziennie o godz. 19.00. W niedzielę po sumie.
6. Współorganizujemy Pielgrzymkę na Spotkanie Młodych na Lednicy. Wyjazd w sobotę, 4 czerwca o godz. 8.30. Koszt 40 zł.
7. Serdecznie dziękuję: za posługę porządkowania świątyni i kwiaty P. Weronice Kostce z synem Tomkiem, Danucie Szyszka, Marcie Polańskiej, Iwonie Filipczak, Franciszkowi Pinkowskiemu.
8. Polecam zakup i lekturę Opiekuna.
9. Bożemu miłosierdziu i wstawiennictwu bł. ks. Michała polećmy rodziny, które przeżyły w tym tygodniu Nawiedzenie- dla Jego bolesnej męki…
Dodane przez Proboszcz dnia maj 22 2016 17:57:39 · 0 Komentarzy · 217 Czytań · Drukuj
Zesłanie Ducha Świętego 15.05.2016
1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zarządzeniem Biskupów taca jest przeznaczona na organizację ŚDM w Krakowie. Serdecznie proszę Radnych o dokonanie zbiórki na fundusz remontowy. Bóg zapłać.
2. Jutro Święto Matki Kościoła- Msza św. z Litanią Loretańską za Zmarłych na naszym cmentarzu o godz. 19.00. Panów radnych proszę o pomoc w zebraniu tacy- ofiary przeznaczymy na wywóz śmieci ze starego śmietnika. Bóg zapłać.
3. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. wieczornej. W niedzielę po Sumie.
4. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
5. W piątek zapraszam na Mszę św. z oddaniem czci Relikwiom bł. Karoliny Kózkówny.
6. W sobotę spotkanie dla ministrantów na salce od godz. 10.00.
7. W czwartek 26 maja Kościół świętuje Boże Ciało. W tym roku procesja w naszej parafii przejdzie ulicą Zdunowską- I ołtarz p. Baran (przygotowuje Koło Gospodyń), II- Figura Matki Bożej, (wszystkie koła różańcowe- szczególnie męskie) III- p. Szulc (Związek Hodowców Gołębi), IV- na skrzyżowaniu przy kościele (rodziny dzieci pierwszokomunijnych). Naszych Strażaków serdecznie proszę o zabezpieczenie trasy procesji.
8. Serdecznie dziękuję: za posługę porządkowania świątyni i ofiarę na kościół kolejnym rodzinom, rodzinom dzieci komunijnych za wspólną modlitwę w Białym Tygodniu i pielgrzymowanie na Jasną Górę.
9. Bożemu miłosierdziu i wstawiennictwu bł. ks. Michała polećmy rodziny, które przeżyły w tym tygodniu Nawiedzenie- dla Jego bolesnej męki…
10. Wszystkim dziękuje i życzę błogosławionego tygodnia.
Dodane przez Proboszcz dnia maj 15 2016 16:25:28 · 0 Komentarzy · 237 Czytań · Drukuj
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 8.05.2016
1. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. wieczornej. W przyszłą niedzielę po Sumie.
2. W tzw. Białym Tygodniu zapraszam wszystkie rodziny dzieci pierwszokomunijnych codziennie na Mszę św. o godz. 18.00.
3. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
4. W piątek zapraszam czcicieli Matki Bożej na NABOŻENSTWO FATIMSKIE o godz. 20.00. Zabierzmy świece na procesję światła. W tym dniu 35 rocznica zamachu na św. Jana Pawła II- po nabożeństwie fatimskim uczcimy Relikwie naszego świętego Papieża.
5. W sobotę, 14 maja odbędzie się Pielgrzymka rodzin dzieci pierwszokomunijnych na Jasną Górę. Wyjazd o godz. 6.00.
6. Serdecznie dziękuję: za posługę porządkowania naszej świątyni i i terenu kościelnego rodzinom klasy II. Dziękuję Rodzinom dzieci pierwszokomunijnych za dekoracje kościoła, umycie parkanu kościelnego, zadbanie o zieleń, miłą współpracę w ostatnim czasie i dar dla parafii- naczynie na wodę święconą i paramenty liturgiczne. Pani Katechetce Kamilli Paulińskiej za gorliwe i piękne przygotowanie dzieci. P. Zbigniewowi Ciepłemu z rodziną za skoszenie trawy. Rodzinie p. Zalewiczów z Kalisza dziękuję za ufundowanie firan i wyposażenia Domu Parafialnego. Dziękuję p. Józefowi Szulcowi z Biadek za ofiarę w kwocie 300 zł za nowy pomnik na naszym cmentarzu. Dziękuję za ofiary złożone przy okazji objazdu chorych i poświęcenia nowego domu. Bóg zapłać.
7. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zarządzeniem Biskupów taca będzie przeznaczona na organizację ŚDM w Krakowie. Serdecznie proszę Radnych o dokonanie zbiórki na fundusz remontowy. W poniedziałek 16.05- w Święto Matki Kościoła- Msza św. z Litanią Loretańską za Zmarłych na naszym cmentarzu o godz. 19.00.
8. Bożemu miłosierdziu i wstawiennictwu bł. ks. Michała polećmy rodziny, które przeżyły w tym tygodniu Nawiedzenie- dla Jego bolesnej męki…
9. Można nabywać nowy numer dwutygodnika diecezjalnego Opiekun.
10. Wszystkim dziękuje za wszelką dobroć, ofiary składane na rzecz Parafii i życzę błogosławionego tygodnia.
Dodane przez Proboszcz dnia maj 08 2016 21:11:01 · 0 Komentarzy · 256 Czytań · Drukuj
VI niedziela wielkanocna 1.05.2016
Ogłoszenia Duszpasterskie- 1.05 VI Niedziela Wielkanocna
1. Zapraszam dzieci i dorosłych na Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. wieczornej.
2. Próby dzieci pierwszokomunijnych w poniedziałek, środę i czwartek o- generalna z rodzicami o godz. 16.30.
3. We wtorek 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. według porządku niedzielnego o 8.00, 9.30 i o 11.00 w intencji naszej OSP z racji patronalnego święta św. Floriana.
4. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. W Nowennę włączamy zmarłych z tzw. Mszy św. pogrzebowych zbiorowych i wszystkie nasze intencje. Proszę o kontakt rodziny zmarłych z lat 2013- 2016.
5. Na prośbę Rodziców, sprzątanie przed I Komunią świętą odbędzie się w czwartek 5 maja o godz. 10.00. Serdecznie proszę wszystkie rodziny klasy II o gruntowne posprzątanie świątyni, terenu kościelnego, kaplicy pogrzebowej. Proszę o zorganizowanie Panów z myjkami ciśnieniowymi abyśmy mogli umyć płot wokół kościoła. Rodziców klasy III proszę o udekorowanie świątyni i terenu przykościelnego flagami.
6. W I czwartek miesiąca o 17.30 różaniec za zmarłych z wypominek rocznych.
7. W I piątek miesiąca objazd chorych od godz. 9.00. Chorych zgłaszamy w zakrystii. Proszę rodziny chorych o pomoc z pojazdem. Spowiedź pierwszopiątkowa i Adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00. Proszę kolejną różę o poprowadzenie modlitwy różańcowej i adoracji.
8. W sobotę o godz. 9.30 nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych i spowiedź dzieci komunijnych i ich Rodzin.
9. W niedzielę 8 maja Uroczystość I Komunii Świętej. Msze św. o 8.00 i 10.30. Uprzejmie proszę aby na Mszy św. komunijnej pozostawić miejsca w ławkach dla rodziców, chrzestnych i rodzin dzieci pierwszokomunijnych.
10. W sobotę, 14 maja odbędzie się Pielgrzymka rodzin dzieci pierwszokomunijnych na Jasną Górę. Zapraszamy chętnych do udziału. Koszt 30 zł. Zapisy u p. Magdaleny Misiak.
11. Serdecznie dziękuję: za posługę porządkowania naszej świątyni i ofiarę na kwiaty p. Joannie Filipczak, Bożenie Koniarek, Barbarze Oleśków i Marii Pawlak. Dziękuję p. Dariuszowi Misiakowi, Bernardowi Gąbce i Maciejowi Florkowskiemu wraz z chłopcami za prace przy pielęgnacji zieleni. Dziękuję za ofiary złożone na fundusz remontowy. Stan funduszu zdeponowanego na koncie bankowym na dzień 1 maja wynosi 1835 zł. Przypomnę, że przygotowujemy się do wymiany dachu na kościele. W kwietniu z tacy zakupiliśmy: sprzęt sportowy dla ministrantów, drabinę i profesjonalny odkurzacz do kościoła. Bóg zapłać.
12. Bożemu miłosierdziu i wstawiennictwu bł. ks. Michała polećmy rodziny, które przeżyły w tym tygodniu Nawiedzenie- dla Jego bolesnej męki…
13. Wszystkim dziękuje za wszelką dobroć i życzę błogosławionego tygodnia.
Ks. Radosław Talarski
Proboszcz
Ogłoszenie Społeczne
Dnia 3 maja br. o godz. 13.30 na boisku sportowym w Chwaliszewie Ochotnicza Straż Pożarna organizuje mecz piłki nożnej między strażakami a mieszkańcami wsi. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.
Zbigniew Ciepły- Prezes OSP
Dodane przez Proboszcz dnia kwiecień 30 2016 15:39:45 · 0 Komentarzy · 248 Czytań · Drukuj
V niedziela wielkanocna 24.04.2016
1. Dziś w kościołach naszej Diecezji zbiórka do puszek na pomoc dla Ukrainy. Bóg zapłać.
2. Jutro nasza parafia przeżywa Diecezjalny Dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu. Wystawienie i adoracja od godz. 16.00 do Mszy św. Proszę o prowadzenie modlitwy Koła Różańcowe.
3. W środę próba dzieci pierwszokomunijnych o godz. o 16.45. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. W nowennę włączamy zmarłych z tzw. Mszy św. pogrzebowych zbiorowych i wszystkie nasze intencje.
4. W sobotę, 14 maja odbędzie się Pielgrzymka rodzin dzieci pierwszokomunijnych na Jasną Górę. Zapraszamy chętnych do udziału. Koszt 30 zł. Zapisy u p. Magdaleny Misiak.
5. Serdecznie dziękuję: za posługę porządkowania naszej świątyni i ofiarę na kwiaty p. Leokadii Kaczmarek, Danucie Kłopockiej, Weronice Marszałkiewicz i Marzenie Szulc, dziękuję za prace wykonane przy instalacji elektrycznej na poddaszu kościoła.
6. Polecam lekturę prasy katolickiej- jest nowy numer Opiekuna.
7. Bożemu miłosierdziu i wstawiennictwu bł. ks. Michała polećmy rodziny, które przeżyły w tym tygodniu Nawiedzenie- dla Jego bolesnej męki…
8. Wszystkim dziękuje za wszelką dobroć i życzę błogosławionego tygodnia.Ogłoszenie Społeczne
Dnia 3 maja br. o godz. 13.30 na boisku sportowym w Chwaliszewie Ochotnicza Straż Pożarna organizuje mecz piłki nożnej między strażakami a mieszkańcami wsi. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.
Dodane przez Proboszcz dnia kwiecień 23 2016 15:03:06 · 0 Komentarzy · 272 Czytań · Drukuj
IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 17 Kwietnia 2016
1. We wtorek odbyło się spotkanie dotychczasowej Rady Parafialnej. Radni wyrazili wolę kontynuowania dalszej współpracy dla dobra Parafii. Można u mnie zgłosić chęć dołączenia do Rady. W najbliższym czasie zostanie powołana i zatwierdzona przez Kurię Diecezjalną Rada naszej Parafii.
2. Dziś III niedziela miesiąca. Serdecznie dziękuję Rodzinom naszej Parafii za ofiary składane na fundusz remontowy. Przypomnę, że w dalszej perspektywie nasza parafia przygotowuje się do kapitalnego remontu dachu kościoła. Z bardziej bieżących prac planujemy remont zakrystii oraz instalację multimedialnego systemu do wyświetlania pieśni.
3. W środę zapraszam dzieci pierwszokomunijne na próbę o 16.30. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. W nowennę włączamy naszych zmarłych z tzw. Mszy św. pogrzebowych zbiorowych i wszystkie nasze intencje.
4. W sobotę zapraszam ministrantów na spotkanie o godz. 10.00.
5. Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc dla Ukrainy. Bóg zapłać.
6. Serdecznie dziękuję: za posługę porządkowania naszej świątyni i kwiaty p. Renacie Krzyżyńskiej, Beacie Kalak, Czesławie Szymczak i Halinie Śliwińskiej; dziękuję p. Jadwidze Gniazdowskiej za ofiarę w wysokości 500 zł za postawienie nowego pomnika; dziękuję ministrantom za ich pracę na salce w budynku gospodarczym. W najbliższym czasie postaramy się przygotować tam świetlicę dla dzieci ze sprzętem sportowym. Wszystkim dziękuje za wszelką dobroć.
8. Bożemu miłosierdziu i wstawiennictwu bł. ks. Michała polećmy rodziny, które przeżyły w tym tygodniu Nawiedzenie- dla Jego bolesnej męki…
9. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.
Dodane przez Proboszcz dnia kwiecień 16 2016 16:08:35 · 0 Komentarzy · 274 Czytań · Drukuj
III Niedziela Wielkanocna
Ogłoszenia Duszpasterskie- 10.04 III Niedziela Wielkanocna

1. W piątek 1 kwietnia odbyła się tzw. Tradycja czyli formalne przekazanie mienia parafii w zarząd nowemu proboszczowi. Jeszcze raz serdecznie dziękuję ks. kanonikowi Arkadiuszowi Hajdaszowi. Szczegółowe informacje podam po spotkaniu Rady Parafialnej.
2. We wtorek o godz. 20.00 zapraszam na spotkanie Radę Parafialną.
3. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. W nowennę włączamy naszych zmarłych z tzw. Mszy św. zbiorowych i wszystkie nasze ważne bieżące intencje. O godz. 20.00 zapraszam wszystkich czcicieli Maryi na Nabożeństwo Fatimskie zakończone Apelem Jasnogórskim.
4. W piątek zapraszam szczególnie młodzież na Mszę św. ku czci bł. Karoliny. Po Mszy św. okazja do oddania czci Jej relikwiom.
5. W sobotę zapraszam ministrantów na spotkanie o godz. 10.00.
6. Dzieci przedszkolne i szkolne zapraszam w niedzielę na Mszę św. o godz. 9.30.
7. Serdecznie dziękuję: za posługę porządkowania naszej świątyni i ofiarę na potrzeby parafii p. Jolancie Koniarek, Justynie Frąszczak, Marcie Ciepłej, Jolancie Szymanowskiej; lektorom Nikoli i Miłoszowi za uporządkowanie zakrystii; ministrantom Erykowi, Marcinowi i młodszym za pomoc w ogrodzie parafialnym, Hubertowi Łączewnemu za zdjęcia z uroczystości wprowadzenia; wszystkim dziękuje za wszelką życzliwość w naszej parafii.
8. Polecam lekturę prasy katolickiej- jest już nowy numer Opiekuna.
9. Bożemu miłosierdziu i wstawiennictwu bł. ks. Michała polećmy rodziny, które przeżyły w tygodniu Nawiedzenie- dla Jego bolesnej męki…
10. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.
ks. Radosław Talarski- proboszcz
Dodane przez Proboszcz dnia kwiecień 11 2016 19:33:05 · 0 Komentarzy · 256 Czytań · Drukuj
Strona 16 z 16 << < 13 14 15 16
© 2007-2011 Parafia Chwaliszewa (PHP Fusion, by Dawid Tomaszewski)
327,764 Unikalnych wizyt