Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja bp w Chwaliszewie
XVI niedziela zwykła

Ogłoszenia1. Dziś w ramach Akcji św. Krzysztof dziękujemy Bożej Opatrzności za szczęśliwe podróżowanie. Po każdej Mszy Św. poświecimy pojazdy i będziemy zbierać ofiary na zakup pojazdów dla misjonarzy.
2. Dziękuję za posługę porządkowania naszej świątyni Paniom: Bożenie Ciepłej, Ewie Zawodnej z c. Marceliną, Martynie Filipczak, Ewie Grenda.
3. Zachęcam do zakupu Opiekuna i Apostolstwa Chorych.
4. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.


XV niedziela zwykła

Ogłoszenia
1. Za tydzień w ramach Akcji św. Krzysztof będziemy dziękować Bożej Opatrzności za szczęśliwe podróżowanie. Po każdej Mszy Św. poświecimy pojazdy i będziemy zbierać ofiary na zakup pojazdów dla misjonarzy. O godz. 15.00 zapraszam, szczególnie emerytów, na Pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej na Świętej Górze w Gostyniu. Koszt- Zdrowaś Maryjo w intencji parafii. Zapisy w zakrystii.
2. Biuro parafialne czynne w piątek po Mszy św.
3. Dziękuję za posługę porządkowania naszej świątyni Paniom: Małgorzacie Janura, Marii Urbaniak, Małgorzacie Mikołajczyk, Agnieszce Mikołajczyk. Dziękuję za ofiary złożone na tacę w II niedzielę lipca- zebraliśmy 1101,60 zł.
4. Zachęcam do zakupu Opiekuna i Apostolstwa Chorych.
5. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.

XIV niedziela zwykła

Ogłoszenia1. Zapraszam dziś na pielgrzymkę rowerową do najstarszego kościoła naszego dekanatu w Trzebicku. Wyjazd godz. 15.00.
2. W piątek zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej na Nabożeństwo Fatimskie o godz. 20.00.
3. Biuro parafialne będzie czynne tylko w piątek od godz. 18.30.
4. Dziękuję za posługę porządkowania naszej świątyni Paniom: Ewelinie Sobierajczyk, Marii Gniazdowskiej, Janinie Nowackiej, Małgorzacie i Sylwii Baran. Dziękuję chorym za ofiary złożone w I piątek na potrzeby parafii. Dziękuję ofiarodawcom spoza parafii za ufundowanie dla parafii kamizelek na wyjazdy rowerowe. Dziękuję za zdemontowanie jednego z krzyży przy kościele. Niestety, tak jak mówiłem już dawniej, musieliśmy go rozebrać ze względów bezpieczeństwa.
5. Zachęcam do zakupu Opiekuna i Apostolstwa Chorych.
6. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.

XIII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia1. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 19.00.
2. W I piątek objazd chorych od godz. 9.00. Okazja do spowiedzi w kościele od 18.15.
3. W sobotę Nabożeństwo pierwszosobotnie: różaniec o 7.30 i Msza św. o 8.00.
4. W przyszłą niedzielę zapraszam na pielgrzymkę rowerową do najstarszego kościoła naszego dekanatu w Trzebicku. Wyjazd godz. 15.00
5. Dziękuję za posługę porządkowania naszej świątyni Państwu: Elżbiecie Zimnej, Janinie Kaik, Iwonie Cepa, Krystianowi Kecherowi, Marioli Bestry. Dziękuję anonimowemu dobroczyńczy za ofiarę w wysokości 1000 zł na potrzeby parafii.
6. Zachęcam do zakupu Opiekuna.
7. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.

Regulamin cmentarza w Chwaliszewie

Ogłoszenia1. Cmentarz parafialny jest miejscem świętym, świadectwem wiary w życie pozagrobowe i wyrazem szacunku dla zmarłych.
2. Właścicielem cmentarza parafialnego jest Parafia p.w. św. Mikołaja Bpa w Chwaliszewie, ul. Spokojna 1, tel. 62 722 45 50
3. Sprawy związane z cmentarzem załatwiamy w Kancelarii Parafialnej w dni powszednie po Mszy wieczornej. Sprawy pogrzebu w dowolnym czasie.
4. Usytuowanie grobu i jego wymiary muszą być zgodne z planem zagospodarowania cmentarza.
5. Zgodnie z prawem cmentarnym obowiązuje opłata dzierżawy (pokładne) za miejsce na okres 20 lat. Dzierżawę można przedłużyć na następne 20 lat.
6. W przypadku nie przedłużenia dzierżawy, zgodnie z prawem cmentarnym, grób może być użyty do ponownego pochówku.
7. Ekshumacja zwłok lub szczątków jest dopuszczalna zasadniczo w okresie od 15 października do 15 kwietnia po przedstawieniu administracji cmentarza decyzji na piśmie kompetentnego organu.
8. Rodzina zmarłego lub inni opiekunowie zobowiązani są do utrzymania porządku na grobie i w pobliskim otoczeniu.
9. Na grobach można ustawiać nagrobki po uprzednim zezwoleniu administratora. Aby uzyskać zgodę należy przedstawić projekt nagrobka oraz uiścić opłatę w wysokości 10% wartości nagrobka.
10. Zakazuje się:
- samowolnej zmiany wystroju cmentarza (usuwanie i sadzenie drzew, usuwanie zabytkowych pomników, umieszczanie ławek)
- zakłócania ciszy, porządku i powagi miejsca
- picia alkoholu, palenia papierosów, używania środków odurzających
- zanieczyszczania
- poruszania się pojazdami mechanicznymi i jednośladowymi, poza przypadkami związanymi z funkcjonowaniem cmentarza
- wszystkiego co jest obce świętości miejsca
11. Odpady i śmieci (tylko cmentarne) powinny być składowane jedynie w kontenerze.
12. Stare nagrobki po remoncie oraz gruz powinny być wywożone poza teren cmentarny na koszt rodziny.
13. Zarząd cmentarza nie odpowiada za szkody na grobach powstałe w skutek klęsk żywiołowych, kradzieży i aktów wandalizmu oraz za rzeczy pozostawione bez nadzoru.

ZBIÓRKA ZUŻYTEGO SPRZĘTU ELEKTRYCZNEGO I ELEKTRONICZNEGO

OgłoszeniaTERMIN: 18-20 CZERWCA 2018
MIEJSCE: PARKING PRZY GŁÓWNYM WEJSCIU CMENTARZA
CEL: ZAKUP INKUBATORÓW DLA SZPITALA NA WYBRZEŻU KOŚCI SŁONIOWEJ
ZBIERAMY BEZPŁATNIE ZUŻYTE: KOMPUTERY, MONITORY, KLAWIATURY, DRUKARKI, TELEWIZORY, RADIOODBIORNIKI, MAGNETOFONY, DEKODERY, MAGNETOWIDY, TELEFONY, PRALKI, LODÓWKI, ŻELAZKA, ODKURZACZE, GRZEJNIKI, KUCHENKI, KABLE ITP.
X niedziela zwykła

Ogłoszenia1. Dziś od godz. 15.00 na terenie naszej szkoły odbywa się Festyn Rodzinny. W programie liczne atrakcje dla dzieci.
2. W poniedziałek od 19.00 do 20.00 będą wydawane kolejne produkty żywnościowe z programu Caritas. Zapraszamy wszystkich uczestników.
3. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Nabożeństwo Fatimskie o godz. 19.00.
4. W przyszłą sobotę, 16 czerwca, zapraszam na Parafialną Pielgrzymkę do Narodowego Sanktuarium św. Józefa. Wyjazd o 9.15, powrót ok. 14.30. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.
5. W przyszłą niedzielę zbiórka na fundusz remontowy w rodzinach.
6. Serdecznie dziękuję za przygotowanie posiłku dla uczestników pielgrzymki MISJA KUBUŚ. Dziękuję p. Markowi Cegle za pomoc w zawiezieniu ministrantów na Diecezjalny Turniej Piłki Nożnej w Koźminie.
7. Serdecznie dziękuję za posługę porządkowania naszej świątyni Państwu: Sabinie Kurzawskiej, Dorocie Zimnej, Marii Adamiak, Marii Florkowskiej z wnuczką Patrycją.
8. Pragnę wyrazić także wdzięczność za przygotowanie i przeżycie uroczystości Bożego Ciała i całej Oktawy. Dziękuję całej asyście, pocztom sztandarowym- OSP, Żywego Różańca, Ministrantów, dzieciom przedszkolnym, dzieciom komunijnym i ich rodzicom, dzieciom rocznicowym; p. Annie Sobczak za przygotowanie i prowadzenie asysty dzieci, p. Szafarzowi, Panom Henrykowi Górskiemu i Janowi Adamczakowi, lektorom, ministrantom, psalmistom; Panom od baldachimu i asystującym przy Najświętszym Sakramencie; wszystkim Paniom i Panom podejmującym posługę niesienia świec. Straży za czuwanie nad bezpieczeństwem. Mieszkańcom ulic Kwiatowej, Leśnej i Zdunowskiej za przygotowanie ołtarzy. Dziękuję za świąteczny wystrój tak wielu domów naszej parafii. Pielęgnujmy piękne tradycje i przekazujmy je następnym pokoleniom.
9. Zachęcam do zakupu Opiekuna.
10. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.

IX Niedziela Zwykła

Ogłoszenia1. Dziś przeżywamy XI Święto Dziękczynienia. Dziękujemy Bogu za 100. rocznice odzyskania Niepodległości. Zbiórka na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
2. W Oktawie Bożego Ciała Msze z procesją codziennie o godz. 19.00. Serdecznie wszystkich zapraszam.
3. W czwartek na zakończenie Oktawy procesja wokół kościoła do IV ołtarzy oraz poświęcenie wianków i ziół. Wzorem lat ubiegłych przygotujmy dwa ołtarze.
4. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie ma postu. Msza św. z uroczystą procesją o godz. 19.00.
5. POLECAM! Dzieci i młodzież w wieku od 9 do 16 lat mogą wziąć udział w wyjeździe wakacyjnym do Przedborowa. Termin: 16- 23.07. Koszt 250 zł. Istnieje możliwość uzyskania dofinansowania z naszej parafii. Zapisy tylko w poniedziałek i wtorek. Caritas Diecezjalna poszukuje pełnoletnich wolontariuszy.
6. W niedzielę, 10 czerwca, we wczesnych godzinach porannych (godz. 3.54) w Chwaliszewie będziemy gościć uczestników pielgrzymki MISJA KUBUŚ- 220 KM. Jest to bieg charytatywny dla 6- letniego Kubusia cierpiącego na rzadką chorobę genetyczną. Naszą pomocą jest przygotowanie posiłku dla uczestników.
7. W sobotę, 16 czerwca, zapraszam na Parafialną Pielgrzymkę do Narodowego Sanktuarium św. Józefa. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.
8. Serdecznie dziękuję za posługę porządkowania naszej świątyni Państwu: Hannie Zydorowicz, Krystynie Zielezińskiej, Magdalenie Misiak, Monice Maciejaszek oraz Ewie Kecher, Aldonie Szymczak, Barbarze Łuczak, Joannie Kaik.
9. Zachęcam do zakupu Opiekuna. Dzieci klas IV-VI obowiązkowo zbierają kartki Ziarno. Jest to pomoc katechetyczna, którą wykorzystujemy w katechezie.
10. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia- niech Bóg obecny w Najświętszym Sakramencie napełnia nasze serca swoją łaską.

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

Ogłoszenia1. We wtorek o godz. 16.00 zapraszamy dzieci na próbę sypania kwiatków przed Bożym Ciałem.
2. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
3. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę po Mszy św.
4. W czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa- Boże Ciało. Msze św. o godz. 8.00 i 10.00. Procesja przejdzie ulicą Zdunowską- I ołtarz obok p. Baran (przygotowują mieszkańcy ul Zdunowskiej- od p. Ciepłych do Sobierajczyk ), II- Figura Matki Bożej (Leśna) III- przy krzyżu (Zdunowska od p. Pierunek do Łączewnych), IV- na skrzyżowaniu przy kościele (ul. Kwiatowa). Naszych strażaków proszę o zabezpieczenie trasy procesji.
5. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. przed Mszami. Objazd chorych od 9.00. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Zespołu Charytatywnego. Z okazji Dnia Dziecka i oktawy udzielam wszystkim dyspensy od postu piątkowego.
6. Czcicieli Matki Bożej zapraszam na Nabożeństwo Pierwszosobotnie- różaniec o 7.30 i Msza św. o 8.00.
7. W oktawie Bożego Ciała, w tym tygodniu, Msze św. z procesją w piątek i sobotę o 18.00, a w niedzielę o 11.00.
8. Za tydzień XI Święto Dziękczynienia. Zbiórka na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
9. Serdecznie dziękuję za posługę porządkowania naszej świątyni Państwu: Kindze Kokot, Kazimierzowi Zmyślonemu, Zofii Hęćka, Teresie Gąbka. Kolejne rodziny proszę o sprzątanie kościoła w środę po mszy św. oraz sobotę.
10. Zachęcam do zakupu Opiekuna. Dzieci klas IV-VI obowiązkowo zbierają kartki Ziarno. Jest to pomoc katechetyczna, którą wykorzystujemy w katechezie.
11. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia- niech Bóg Trójjedyny napełnia nasze serca swoją łaską.

27.05.2018

Poniedziałek 28.05
- poza parafią- Za Parafian
Wtorek 29.05 18.00¬- + Franciszka, Pelagię, Jana, Sylwestra Stęclików, Czesława, Franciszka, Katarzynę Mikołajczyków, Stanisławę Brdys, zm. z rodz. Stęclików, Duczmalów, Migulskich, Reginę Nowacką, Franciszka Kopra.
Środa 30.05
18.00- Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy:
+ Jana Czajkę, Dominikę Walczak, Jana Brdysa, Kazimierę Szczotka, Andrzeja Kurzawę, Bolesława Kłopockiego, Marię Filipiak, Mariana Ciepłego, Władysławę Oleszyńską, Leszka Młynarczyka, Stanisława Nowaka, Józefa Zydorowicza, Barbarę i Jerzego, zm. kapłanów.
Czwartek 31.05
Boże Ciało 8.00-
10.00- za Parafian
Piątek 1.06
I Piątek 17.00- do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Jana Pawła II z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, dobry wybór drogi życiowej dla Tomasza z okazji 18 urodzin oraz błogosławieństwo Boże dla rodziny i przyjaciół
18.00- intencja przebłagalna do Najświętszego Serca Pana Jezusa od V róży Matek
Sobota 2.06
I Sobota 8.00- Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP
18.00- ¬+ Józefa Kaika (10 r. śm.), zm. z rodz. Kaików, Lisiaków i Selwatów.
Niedziela 3.06 8.00- + Józefa, Jana, Jadwigę Kurzawa, Władysława, Marię, Władysławę Brandt, Andrzeja Lisa, Zofię Majewską, Edmunda Maleszkę.
9.30- + Jana, Stanisławę Cepa, Stanisława, Rozalię Marek, Zbigniewa, Weronikę, Józefa Maciejaszka, Kazimierę, Józefa Paprockich, Władysława Zimnego.
11.00- ¬+ Mariannę, Gremblewską (16 r.śm.), Stefanie, Genowefę, Piotra Gremblewskich i ich rodziców.

Zesłanie Ducha Świętego

Ogłoszenia1. Proszę o przeprowadzenie dziś w rodzinach zbiórki na fundusz remontowy.
2. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
3. Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po Mszy św.
4. W czwartek 31 maja Kościół będzie przeżywać Boże Ciało. W tym roku procesja przejdzie ulicą Zdunowską- I ołtarz obok p. Baran (przygotowują mieszkańcy ul Zdunowskiej- od p. Ciepłych do Sobierajczyk ), II- Figura Matki Bożej (Leśna) III- przy krzyżu (Zdunowska od p. Pierunek do Łączewnych), IV- na skrzyżowaniu przy kościele (ul. Kwiatowa). Naszych strażaków proszę o zabezpieczenie trasy procesji.
5. Serdecznie dziękuję: za posługę porządkowania naszej świątyni Paniom: Patrycji Makowskiej, Teresie Zmyślonej, Teresie Zielezińskiej i Grażynie Kołodziej; p. Krzysztofowi Kurzawskiemu i Stanisławowi Szymczakowi za montaż nowej tablicy ogłoszeniowej; ofiarodawcom za ofiary składane w poprzednią niedzielę- zebraliśmy 1588,90 zł.
6. Zachęcam do zakupu Opiekuna i Gościa Niedzielnego. Dzieci klas IV-VI obowiązkowo zbierają kartki Ziarno. Jest to pomoc katechetyczna, którą wykorzystujemy w katechezie.
7. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia- niech Pan wszystkim nam błogosławi a Duch Święty napełnia nasze serca.

Strona 4 z 15 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
© 2007-2011 Parafia Chwaliszewa (PHP Fusion, by Dawid Tomaszewski)
327,756 Unikalnych wizyt