Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja bp w Chwaliszewie
XXIX niedziela zwykła 2018

Ogłoszenia1. Dziś Niedziela Misyjna. Proszę także dziś o przeprowadzenie zbiórki na Parafialny Fundusz Remontowy.
2. Od wtorku do soboty zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych na Nabożeństwa Różańcowe- godz. 17.30.
3. W środę zapraszam czcicieli Matki Bożej na Mszę św. z Nowenną o godz. 18.00.
4. W piątek po Mszy św. katecheza kandydatów do bierzmowania.
5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać 10 Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
6. Rodziców z dziećmi zapraszam na Mszę św. niedzielną o godz. 9.30. Dzieci klas III- VI zbierają Ziarno. Rozwiązane zadania wezmą udział w Loterii Mikołajkowej. Losowanie nagród odbędzie się w dniu Odpustu Parafialnego 2 grudnia.
7. Można składać wypominki za naszych zmarłych. Kartki na wypominki zostały wyłożone pod chórem.
8. Informuję, że w uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św. będą odprawiane o 8.00 w kościele i 11.00 na cmentarzu. Przypominajmy innym, że odpady wrzucamy tylko do kontenerów- nigdy obok ani poza płot. Wszystko co nadaje się do segregacji proszę zabrać do domów.
9. Dziękuję za posługę porządkowania naszej świątyni p. Elżbiecie Adamczak, Justynie Sneli, Barbarze Cegła, Aleksandrze Szulc. Dziękuję p. Romanowi Florkowskiemu za prace wykonane na cmentarzu. Dziękuję za ofiarowaną żywność. Dziękuję za ofiary złożone na tace w poprzednią niedzielę.
10. Zachęcam do zakupu Opiekuna oraz Kalendarza Diecezjalnego na rok 2019- koszt 6 zł, jest to cegiełka na utrzymanie WSD.
11. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.

XXVIII niedziela zwykła

Ogłoszenia1. Dziś przeżywamy Dzień Papieski. Po Mszach św. odbywa się zbiórka do puszek na Papieski Fundusz Stypendialny.
2. Od wtorku do soboty zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych na Nabożeństwa Różańcowe- godz. 17.30.
3. W środę zapraszam czcicieli Matki Bożej na Mszę św. z Nowenną o godz. 18.00.
4. Za tydzień III niedziela miesiąca. Proszę o przeprowadzenie zbiórki na Parafialny Fundusz Remontowy.
5. W przyszły poniedziałek zapraszam na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Wyjazd o godz. 7.00. W drodze powrotnej odwiedzimy Świebodzin z najwyższą na świecie Figurą Chrystusa. Zapisy w kancelarii i zakrystii.
6. Rodziców z dziećmi zapraszam na Mszę św. niedzielną o godz. 9.30. Dzieci klas III- VI zbierają Ziarno. Rozwiązane zadania wezmą udział w Loterii Mikołajkowej. Losowanie nagród odbędzie się w dniu Odpustu Parafialnego 2 grudnia.
7. Dziękuję za posługę porządkowania naszej świątyni p. Marzenie Kurzawskiej, Barbarze Czajce, Marii Junik, Lucynie Florkowskiej . Dziękuję za ofiarowaną żywność.
8. Można składać wypominki za naszych zmarłych. Kartki na wypominki zostały wyłożone pod chórem. Wypominki jednorazowe będą w oktawie Wszystkich Świętych, roczne w każdą niedzielę i sobotę wieczorem przed Mszami św. Na kartkach proszę zaznaczyć, o której godzinie mają zostać odczytane.
9. Zachęcam do zakupu Opiekuna oraz Kalendarza Diecezjalnego na rok 2019- jest to cegiełka na utrzymanie WSD.
10. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.

XXVII niedziela zwykła

Ogłoszenia1. Od wtorku do soboty zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych na Nabożeństwa Różańcowe- godz. 17.30.
2. W środę zapraszam czcicieli Matki Bożej na Mszę św. z Nowenną o godz. 18.00. Po Mszy św. zebranie organizacyjne Róż Żywego Różańca. Proszę aby wszyscy zelatorzy zabrali ze sobą listy swoich róż.
3. Za tydzień będziemy przeżywać Dzień Papieski. Odbędzie się zbiórka do puszek na Papieski Fundusz Stypendialny.
4. Rodziców z dziećmi zapraszam na Mszę św. niedzielną o godz. 9.30. Dzieci klas III- VI zbierają Ziarno. Rozwiązane zadania wezmą udział w Loterii Mikołajkowej. Losowanie nagród odbędzie się w dniu Odpustu Parafialnego 2 grudnia.
5. Dziękuję za posługę porządkowania naszej świątyni p. Małgorzacie Ibron, Kazimierzowi Poczcie, Roksanie Owczarzak, i Bożenie Kościelnej . Dziękuję za ofiarowaną żywność. Dziękuję za ofiary złożone przez chorych przy objeździe chorych.
6. Można składać wypominki za naszych zmarłych. Kartki na wypominki zostały wyłożone pod chórem. Wypominki jednorazowe będą w oktawie Wszystkich Świętych, roczne w każdą niedzielę i sobotę wieczorem przed Mszami św. Na kartkach proszę zaznaczyć, o której godzinie mają zostać odczytane. Wszystkie ofiary za wypominki są dobrowolne.
7. Zachęcam do zakupu Opiekuna oraz Kalendarza Diecezjalnego na rok 2019- koszt 6 zł, jest to cegiełka na utrzymanie WSD.

XXVI niedziela zwykła

Ogłoszenia1. Od wtorku do soboty zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych na Nabożeństwa Różańcowe- godz. 17.30. Dzieci kl. I- VI zbierają pamiątkowe naklejki związane z odzyskaniem niepodległości przez naszą Ojczyznę. W niedzielę proszę o odmówienie różańca zamiast Godzinek o 7.30.
2. W środę zapraszam czcicieli Matki Bożej na Mszę św. z Nowenną o godz. 18.00. Po mszy św. katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
3. W I piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00, okazja do spowiedzi od godz. 17.00.
4. W I sobotę Nabożeństwo Pierwszosobotnie- różaniec o 7.30 i Msza św. o 8.00.
5. Rodziców z dziećmi zapraszam na Mszę św. niedzielną o godz. 9.30. Dzieci klas III- VI zbierają Ziarno. Rozwiązane zadania wezmą udział w Loterii Mikołajkowej. Losowanie nagród odbędzie się w dniu Odpustu Parafialnego 2 grudnia.
6. Dziękuję za posługę porządkowania naszej świątyni p. Natalii Dutkowiak, Bernardzie Pospiech, Jagodzie Kulskiej i Magdalenie Młynarczyk. Dziękuję za ofiarowaną żywność.
7. Zachęcam do zakupu Opiekuna.
8. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.

XXV niedziela zwykła

Ogłoszenia1. W środę zapraszam czcicieli Matki Bożej na Mszę św. z Nowenną o godz. 19.00.
2. W piątek o godz. 17.45 zapraszam na katechezę wszystkich kandydatów do bierzmowania. Proszę o zabranie indeksów.
3. W sobotę, 29 września, w liturgii Kościoła przeżywać będziemy święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Wzorem wielu parafii od tego dnia w każdej Mszy św. będziemy odmawiać przed błogosławieństwem końcowym Modlitwę do św. Michała Archanioła.
4. Rodziców z dziećmi zapraszam na Mszę św. niedzielną o godz. 9.30. Dzieci klas III- VI zbierają Ziarno. Rozwiązane zadania wezmą udział w Mikołajkowej Loterii. Finał w dniu Odpustu Parafialnego 2 grudnia.
5. Rodziców ministrantów proszę o zainteresowanie dyżurami chłopców i motywowanie do sumiennego ich wypełniania. Ponawiam zaproszenie dla młodszych chłopców.
6. Dziękuję za posługę porządkowania naszej świątyni p. Annie Walczak, Jolancie Pospiech, Alicji Piesyk, Emilii Kołodzieczyk. Dziękuję za ofiarowaną żywność.
7. Zachęcam do zakupu Opiekuna.
8. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.

XXIV niedziela zwykła

Ogłoszenia1. Dziś III niedziela września- zbiórka w rodzinach na Parafialny Fundusz Remontowy.
2. W środę zapraszam czcicieli Matki Bożej na Mszę św. z Nowenną o godz. 19.00.
3. W piątek o godz. 18.00 zapraszam na zbiórkę wszystkich ministrantów szkoły podstawowej i gimnazjum, którzy chcą pełnić posługę w bieżącym roku. Zapraszam także chłopców z kl. III i IV. Rodziców proszę o ustalenie z chłopcami dyżurów.
4. Za tydzień zapraszam na pielgrzymkę na Apel Jasnogórski w Częstochowie. Wyjazd o 16.30.
5. Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na cele parafialne- zebraliśmy 1207,70 zł. Dziękuję za posługę porządkowania naszej świątyni p. Magdalenie Styburskiej, Genowefie Kurc, Jadwidze Szwaja, Krystynie Baran z c. Wiktorią. Dziękuję głównemu wykonawcy krzyża p. Markowi Zmyślonemu i jego pracownikom, p. Andrzejowi Piesykowi dziękuję za pomoc. Dziękuję za pracę przy położeniu kostki, którą wykonał p. Michał Szwaja i Michał Kołodziejczyk.
6. Zachęcam do zakupu Opiekuna i Apostolstwa Chorych.
7. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.

XXIII niedziela zwykła

Ogłoszenia1. W środę zapraszam czcicieli Matki Bożej na Mszę św. z Nowenną o godz. 19.00.
2. W piątek Święto Podwyższenia Krzyża. Zapraszam wszystkich parafian na Mszę św. z poświęceniem nowego Krzyża Misyjnego przy naszym kościele. Dziękuję za troskę o wszystkie krzyże, które znajdują się na terenie naszej parafii.
3. W sobotę 15.09. Diecezjalna Pielgrzymka Ministrantów do św. Józefa w Kaliszu. Wyjazd o 7.30.
4. Za tydzień na Mszy św. o 9.30 poświęcimy tornistry i przybory szkolne uczniom klas I-III. Po mszy św. spotkanie Rodziców kl. I i II.
5. Zapraszam na pielgrzymkę na Górę Krzyża Jubileuszowego- wyjazd w przyszłą niedzielę o godz. 13.30.
6. W niedzielę 23.09. zapraszam na pielgrzymkę na Apel Jasnogórski w Częstochowie. Wyjazd o 16.30. Zapisy w zakrystii i biurze.
7. Dziękuję p. Mariuszowi Maleszce za wykonanie podstawy pod nowy krzyż, za pomoc w osadzeniu podstawy dodatkowo dziękuję p. Zbigniewowi Ciepłemu, Romanowi Florkowskiemu i Mateuszowi Maleszce. Dziękuję p. Stanisławowi Krawcowi za prace przy drzwiach kościoła i podjęcie się wykonania nowych drzwi. Dziękuję za prace p. Dariuszowi i Mateuszowi Misiakowi, Marcinowi Adamiakowi. Dziękuję za modlitwę i życzenia imieninowe. Dziękuję za posługę porządkowania naszej świątyni Paniom Iwonie Kościelnej, Paulinie Cepa, Annie Pospiech, Grażynie Nowak.
8. Zachęcam do zakupu Opiekuna i Apostolstwa Chorych.
9. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.

XXII niedziela zwykła

Ogłoszenia1. W poniedziałek rozpoczęcie Roku Szkolnego- dzieci i młodzież spotykają się w szkole o godz. 8.30 (przedszkolaki od 8.00- przynoszą papcie i śniadanie). Msza św. w kościele o godz. 9.30.
2. W środę zapraszam czcicieli Matki Bożej na Mszę św. z Nowenną o godz. 19.00. Po Mszy św. rodzice i chrzestni mają w kościele katechezę przedchrzcielną. Katecheza taka odbywa się u nas w I środę miesiąca w łączności z Mszą św. wieczorną. Proszę o uwzględnianie tego wymogu przy planowaniu chrztów.
3. W I piątek miesiąca: objazd chorych od godz. 9.00, okazja do spowiedzi dla dzieci, młodzieży (szczególnie kandydatów do bierzmowania) i dorosłych od 18.00. O 17.30 zapraszam na spotkanie chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.
4. W sobotę 8 września święto Narodzenia NMP. Msza św. z poświęceniem ziarna siewnego o godz. 10.00.
5. Zapraszam na pielgrzymkę na Górę Krzyża Jubileuszowego- wyjazd 16.09. o godz. 13.30.
6. Dziękuję za posługę porządkowania naszej świątyni Paniom: Anecie Jankowskiej, Bogusławie Pierunek, Genowefie Pospiech.
7. Zachęcam do zakupu Opiekuna.
8. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.

XX niedziela zwykła

Ogłoszenia1. Dziś III niedziela miesiąca, jeśli jest potrzeba, proszę o przeprowadzenie zbiórki na fundusz remontowy.
2. W środę zapraszam czcicieli Matki Bożej na Mszę św. z Nowenną o godz. 19.00.
3. Za tydzień będziemy przeżywać nasze Dożynki Wiejskie. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam. Msza św. dziękczynna za plony o 14.30.
4. Za tydzień odpust Matki Bożej Pocieszenia. Suma odpustowa o godz. 12.00. Program jest wywieszony w gablocie. We wtorek 28.08 zapraszam chorych i starszych na wspólny wyjazd o godz. 16.00 do Lutogniewa. Zapisy w zakrystii.
5. Informuję, że od września wszyscy rodzice i chrzestni będą zobowiązani, zgodnie z zaleceniem Kurii, do odbycia katechezy przedchrzcielnej. Katecheza taka będzie odbywać się u nas w I środę miesiąca po Mszy św. wieczornej. Proszę o uwzględnianie tego wymogu przy planowaniu chrztów.
6. Bóg za ofiary złożone w II niedzielę sierpnia na utrzymanie parafii- zebraliśmy 1105,40 zł. Dziękuję za posługę porządkowania naszej świątyni Paniom: Wiolecie Marszałek z c. Julią, Marzenie Galer, Małgorzacie Zydorowicz, Hannie Russek. Dziękuję pielgrzymom. Dziękuję ofiarodawcom, którzy w ostatnich miesiącach składali opłaty za nowe pomniki na cmentarzu. Pozostałych, którzy jeszcze tego nie uczynili, uprzejmie proszę o dopełnienie tego, wynikającego z Prawa Cmentarnego, obowiązku.
7. Zachęcam do zakupu Opiekuna.
8. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.

XIX niedziela zwykła

Ogłoszenia1. W poniedziałek zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej na Nabożeństwo Fatimskie o godz. 20.00.
2. W środę 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w niedziele. Na każdej Mszy poświęcimy zioła i wianki.
3. Zapraszam na pielgrzymkę na Górę św. Anny. Wyjazd w piątek 17 sierpnia o godz. 7.00.
4. Dziękuję za posługę porządkowania naszej świątyni Paniom: Ewie Serek, Teresie Jędrzejak, Bożenie Kokot i Ewie Cegle z c. Agatą.
5. Zachęcam do zakupu Opiekuna.
6. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.

XVIII niedziela zwykła

Ogłoszenia1. Dziś zapraszam o godz. 15.00 na pielgrzymkę do Diecezjalnego Sanktuarium Maryi Wspomożycielki Wiernych w Twardogórze.
2. W środę zapraszam na Mszę św. z Nowenną od Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 19.00.
3. Zapraszam na pielgrzymkę na Górę św. Anny. Wyjazd w piątek 17 sierpnia o godz. 7.00.
4. Dziękuję za posługę porządkowania naszej świątyni Paniom: Renacie Młynarczyk, Joannie i Patrycji Grenda, Hannie Ciepłej i Patrycji Krawiec. Bóg zapłać za ofiary złożone przy odwiedzinach chorych.
5. Zachęcam do zakupu Opiekuna i Apostolstwa Chorych.
6. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.

Strona 3 z 15 < 1 2 3 4 5 6 > >>
© 2007-2011 Parafia Chwaliszewa (PHP Fusion, by Dawid Tomaszewski)
327,744 Unikalnych wizyt