Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja bp w Chwaliszewie
26.02.2017

IntencjePoniedziałek 27.02 Poza parafią
Wtorek 28.02
18.00- + Czesława (r.śm.), Kazimierę Szwarczyńskich, zm. z rodz. Szwarczyńskich, Jadwigę, Władysława, zm. z rodz. Zawodnych, Józefa, Mariana Łączewnych, Teresę Poprawa, Jana Rossę.
Środa 1.03
POPIELEC
10.00- + Eugeniusza Kulińskiego
18.00 - Nowenna do MB Nieustającej Pomocy:
+ Wojciecha Augustyniaka (od wnuczki Honoraty z rodziną)
+Mariannę Pondel (od wnuczki Katarzyny z mężem i córkami)
+ Mariana Łączewnego, Zygmunta Szulca, Mariannę Pospiech, Kazimierza Janickiego, Teresę Poprawa, Jana Nowaka, Felicję Rychlik, Dominikę Walczak, Irenę Jura, Krystynę Ibron, Barbarę Talarską, zmarłych kapłanów
- o pokój na świecie, o nowe powołania, za Parafian- rodziny i dobrodziejów naszej parafii, o zdrowie dla chorych z naszych rodzin
Czwartek 2.03
18.00- + Katarzynę (14 r.śm.), Czesława, Jana, Marię Baranów, Katarzynę, Józefa, Zdzisława, Elżbietę, Stanisława Ostków, Henrykę Mosoń, Bronisława Kaletę, Stanisława Rasia, Katarzynę, Tomasza Łąkowskich, Bronisławę, Ignacego Szczęsnych, zm. z rodz. Kurzawów.
Piątek 3.03
18.00- dziękczynno- błagalna od VII róży Matek.
Sobota 4.02
8.00 – intencja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP
18.00- do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za łaski i prośbą o zdrowie dla Patrycji z okazji I urodzin i całej rodziny.
Niedziela 5.03
8.00- + Juliannę (28 r.śm.), Jana, Janinę Buksik, Stefana, Mariannę, Jankowskich, Karola, Jadwigę Dambach, zm. z rodz. Buksików i Jankowskich
9.30- + Marka Błaszczyka (3 r.śm.) i zm. z rodz.
11.00- + Kazimierza Kurzawę (30 r.śm.), Marię, Stanisława, Marię Kurzawa, Józefa, Joannę, Władysława Zielonka, Juliannę, Tomasza, Władysławę, Kazimierza, Annę Sikora.

VIII niedziela zwykła

Ogłoszenia26.02. 2017 VIII Niedziela Zwykła
1. W środę przeżywamy Popielec i rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypania popiołem o godz. 10.00 i 18.00.
2. W piątek: objazd chorych od godz. 9.00, okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej od 17.00; o 17.30 dzieci, młodzież i dorosłych zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
3. W przyszłą niedzielę Gorzkie Żale po sumie. O godz. 16.00 zapraszam na pierwsze spotkanie Zespół Charytatywny.
4. Dziękuję za posługę porządkowania świątyni i ofiarę na kościół p. Jolancie Koniarek, Justynie Frąszczak, Marcie Ciepłej i Jolancie Szymanowskiej. Dziękuję za prace wykonane w kościele przy montażu zestawu multimedialnego panom Stanisławowi, Romanowi, Wojciechowi i Piotrowi Florkowskim.
5. Zachęcam do zakupu i lektury Opiekuna. Wzorem lat minionych proszę o włączenie się w Wielkim Poście w utrzymanie naszej Diecezji przez daninę diecezjalną. Na stoliku pod chórem są koperty dla rodzin na daninę diecezjalną i kwiaty do Bożego Grobu.
6. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.

VII niedziela zwykła

Ogłoszenia19.02. 2017 VII Niedziela Zwykła

1. Dziś proszę Panów Radnych o dokonanie zbiórki na fundusz remontowy. Przypominam, że na prośbę panów i w związku z planowanymi pracami prosimy w miarę możliwości o dokonywanie jednorazowo wpłat za kilka miesięcy.
2. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Ofiary zbierane w nowennie przeznaczone są na fundusz charytatywny.
3. Dziękuję p. Ewie Koniarek za zbiórkę ofiar za ławki. Zebraliśmy na cele parafialne 2640 zł. Bóg zapłać. Dziękuję za posługę porządkowania świątyni i ofiarę na kościół p. Marii Łączewnej, Genowefie Wiśniewskiej, Marii Rossa- Hadrych i Grzegorzowi Górskiemu. Dziękuję ofiarodawcom za dary żywnościowe.
4. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.

VI niedziela zwykła

1. Dziś po mszach św. p. Ewa Koniarek będzie zbierała ofiary za ławki.
2. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
3. W piątek Msza św. ku czci bł. Karoliny Kózkówny o godz. 18.00
4. Za tydzień, w niedzielę, proszę Panów Radnych o dokonanie zbiórki na fundusz remontowy. Na prośbę panów i w obliczu planowanych prac prosimy w miarę możliwości o dokonywanie jednorazowo wpłat za kilka miesięcy.
5. Dziękuję p. Andrzejowi Jankowskiemu za prace wykonane przy plebanii. Dziękuję za posługę porządkowania świątyni i ofiarę na kościół p. Jolancie Łata, Danucie Zawodnej, Janinie Dudkowiak i Annie Paryas . Dziękuję ofiarodawcom za dary żywnościowe.
6. Zachęcam do nabywania i lektury Opiekuna.
7. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.

• W poniedziałek, 13 lutego o godz. 19.00 w naszej Sali Wiejskiej odbędzie się zebranie udziałowców Banku Spółdzielczego.
• Pan Sołtys przypomina o składaniu wniosków na dopłaty za paliwo.

V niedziela zwykła

Ogłoszenia5.02. 2017

1. Dziś na prośbę kurii diecezjalnej odbywa się zbiórka do puszek na utrzymanie klasztorów klauzurowych w naszej diecezji.
2. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
3. W sobotę, 11 lutego Światowy Dzień Chorego. Wszystkich zmagających się z cierpieniem otoczmy naszą serdeczną modlitwą. Na mszę św. o 18.00 zapraszam chorych i starszych. Wszystkim chętnym udzielimy sakramentu namaszczenia chorych i będziemy modlili przed Jezusem Eucharystycznym o uzdrowienie.
4. W przyszłą niedzielę po mszach św. p. Ewa Koniarek będzie zbierała ofiary za ławki.
5. Na zebraniu Rady Parafialnej zostały omówione prace planowane na bieżący rok. Rada pozytywnie zaopiniowała: remont wieży kościoła i wybrała trzech przedstawicieli, którzy będą czuwali przy wykonywaniu prac; remont zakrystii, który podejmą rodziny dzieci pierwszokomunijnych; wykonanie nowej bramy wjazdowej od strony cmentarza i zadaszenia nad głównym wejściem do kościoła. Radni przychylili się do utworzenia w parafii Zespołu Charytatywnego. Zapraszam chętnych do współpracy i włączenia się w dzieła miłosierdzia.
6. Bóg zapłać za prace przy demontażu dekoracji świątecznej. Dziękuję za posługę porządkowania świątyni i ofiarę na kościół p. Aleksandrze Szulc, Ewelinie Chmielarz, Krystynie Filipczak i Marcinowi Łączewnemu. Dziękuję ofiarodawcom za dary żywnościowe. Bóg zapłać za ofiary złożone przy odwiedzinach chorych.
7. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.

IV niedziela zwykła

Ogłoszenia29.01. 2017 IV Niedziela Zwykła

1. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. O godz. 19.30 zapraszam na zebranie Radę Parafialną.
2. W czwartek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. o 10.00 i 18.00. Na mszy św. wieczornej poświęcenie świec i książeczek dzieciom pierwszokomunijnym.
3. W czwartek także w naszej szkole mini Turniej Piłki Nożnej Halowej dla ministrantów od godz. 11.00.
4. W I piątek objazd chorych od godz. 9.00, okazja do spowiedzi od 17.00.
5. W sobotę piewszosobotnia Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 8.00.
6. Przyjmuję zgłoszenia chłopców z gimnazjum i szkoły średniej na weekendowy wyjazd do Seminarium w Kaliszu. Termin 10-12 lutego.
7. Na prośbę kurii diecezjalnej w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na utrzymanie klasztorów klauzurowych w naszej diecezji.
8. Dziękuję za posługę porządkowania świątyni i ofiarę na kościół p. Lucynie Florkowskiej, Barbarze Cegła, Stefanowi i Kazimierze Szczotka, Elżbiecie Adamczak. Dziękuję ofiarodawcom za dary żywnościowe.
9. Zachęcam do zakupu i lektury Opiekuna.
10. Do wieczności Pan Bóg odwołał ś.p. Irenę Jura. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 12.00- wieczny odpoczynek…
11. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.

III niedziela zwykła

Ogłoszenia22.01. 2017 III Niedziela Zwykła

1. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
2. Proszę o modlitwę w intencji planowanych prac w kościele. W ostatnich dniach otrzymałem kosztorys prac na naszej wieży- z blachą miedzianą (czyli najtrwalej jak to jest możliwe), bez rynien, nowych schodów i żaluzji koszt brutto to ok. 40 tys. zł. Planowane rozpoczęcie prac to druga połowa I półrocza. Stan naszej kasy wynosi na dzień dzisiejszy- fundusz remontowej 14,5 tys. oraz 12 tys. z ofiar kolędowych, tacy i innych ofiar na bieżące wydatki parafialne. Dziękuję wszystkim Rodzinom, które w duchu odpowiedzialności za kościół nasze wspólne dobro, włączają się duchowo i materialnie w życie naszej parafii. Bóg zapłać.
3. Dziękuję za posługę porządkowania świątyni i ofiarę na kościół p. Bożenie Kościelnej, Marzenie Kurzawskiej, Barbarze Czajce, Marii Junik.
4. Do wieczności odeszła ś.p. Dominika Walczak. Różaniec za zmarłą w niedzielę po Mszy św. o 11.00, w poniedziałek i wtorek o 18.30- wieczny odpoczynek…
5. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.

II niedziela zwykła

Ogłoszenia15.01. 2017 II Niedziela Zwykła
1. Serdecznie proszę Panów Radnych o dokonanie dziś zbiórki na fundusz remontowy.
2. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
3. Proszę Radę Parafialną o umówienie między sobą dogodnego terminu zebrania.
4. W piątek Msza św. ku czci bł. Karoliny Kózkówny o godz. 18.00
5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
6. Dziękuję za posługę porządkowania świątyni i ofiarę na kościół p. Natalii Dutkowiak, Magdalenie Młynarczyk, Kazimierzowi Poczta, Hannie Owczarzak. Dziękuje za wszystkie miłe spotkania kolędowe, posiłki, pomoc z pojazdami. Dziękuję za ofiary kolędowe na parafię.
7. Zachęcam do zakupu Opiekuna.
8. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.

OGŁOSZENIA SPOŁECZNE
1. Do p. Andrzeja Piesyka można przekazywać pomoc dla Klasztoru Ojców Kamedułów w Bieniszewie.
2. Zebranie spółki wodnej Chwaliszew we wtorek 17.01 o godz. 13.00 w Domu Kultury.

Niedziela Chrztu Pańskiego

Ogłoszenia1. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
2. Serdecznie proszę Panów Radnych o dokonanie w przyszłą niedzielę zbiórki na fundusz remontowy.
3. Dziękuję za posługę porządkowania świątyni i ofiarę na kościół p. Natalii Kołodziejczyk, Dorocie Pospiech, Jagodzie Kulskiej i Małgorzacie Ibron. Dziękuje za dotychczasowe spotkania kolędowe.
4. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.

Nowy Rok 1 stycznia 2017

Ogłoszenia1. W piątek uroczystość Objawienia Pańskiego- Trzech Króli. Msze św. jak w niedzielę. Zbiórka na Misje. Nie obowiązuje post. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej przed Mszami. Po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się Koncert kolęd organizowany przez Związek Emerytów.
2. W sobotę zapraszam czcicieli Matki Bożej na Msze św. pierwszosobotnią o godz. 8.00. O 7.30 różaniec wynagradzający Sercu Maryi.
3. Dziękuję za posługę porządkowania świątyni i ofiarę na kościół p. Jolancie Pospiech, Alicji Piesyk, Jadwidze Szwaja i Annie Walczak . Dziękuje za dotychczasowe spotkania kolędowe.
4. Zachęcam do zakupu i lektury Opiekuna.
5. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia i Szczęśliwego Nowego Roku.

Ogłoszenia

Ogłoszenia25.12 2016 Narodzenie Pańskie
1. Wszystkim Parafianom i Gościom dziękuje za przeżycie pierwszego wspólnego Bożego Narodzenia. Niech Boże Dziecię każdemu z Was błogosławi i obdarowuje wszelkimi potrzebnymi łaskami.
2. Jutro II dzień Bożego Narodzenia- Msze św. o 8.00, 9.30 i 11.00. Zbiórka do puszek na KUL. Jutro także podam plan całej kolędy. Jest on już dostępny na naszej stronie.
3. W sobotę ostatni dzień roku kalendarzowego. Podziękujemy Bogu za miniony rok na Mszy św. o 18.00.
4. W przyszłą niedzielę Nowy Rok- uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. o 9.30, 11.00 i 15.00.
5. Dziękuję za posługę porządkowania świątyni i ofiarę na kościół p. Janinie Pietrzak, Stanisławie Zawodnej, Genowefie Kurc, Krystynie Baran z c. Karoliną. Dziękuje za dary żywnościowe. Dziękuję wszystkim, którzy tak pięknie przygotowali naszą świątynie na świętowanie Bożego Narodzenia: rodzinom Florkowskich, Maleszków, Misiaków, Szulców, Lucynie Pomogier. Dziękuję p. Piotrowi Florkowskiemu za wykonanie podświetlanej gwiazdy betlejemskiej. Dziękuję za pomoc p. Marcinowi Jasikowi i Krzysztofowi Pawlakowi. Dziękuje za ofiarowane choinki. Osobno dziękuję ministrantom, chórkowi i ich rodzicom. Niech wszystkim Bóg hojnie wynagrodzi.

Strona 1 z 6 1 2 3 4 > >>
© 2007-2011 Parafia Chwaliszewa (PHP Fusion, by Dawid Tomaszewski)
221,599 Unikalnych wizyt